`

Bezbolestné a zároveň viditelné omlazení: Pro krásu už nemusíte trpět!

Oddálit viditelné známky stárnutí pleti by občas chtěl každý z nás. Omlazení pleti je v současnosti sice možné dosáhnout, ale ne všechny procedury jsou v tomto úsilí komfortní nebo naopak účinné. Nyní už však nemusíte vybírat mezi účinností či bezbolestností, je tu revoluční způsob bezbolestného omlazení se systémem SEYO TDA!

O redukci projevů stárnutí pleti jako jsou vrásky, povislé kontury obličeje a celkové trvalé omlazení pokožky se odborníci z dermatologie i kosmetického průmyslu snaží již léta. Teoretické znalosti jsou již k dispozici, ale do praxe se je až dosud přinést nepodařilo.

Krémy proti vráskám ne vždy fungují

Kdo má obavy z invazivních způsobů omlazení (jako jsou injekční, nebo chirurgické zásahy) volí raději různé produkty péče o pleť. Ani u nich však není úspěch zaručen. V lepším případě dokáží pleťové krémy proti vráskám či séra zajistit dostatečnou hydrataci pleti, což může skutečně vést k optickému omlazení obličeje.

V některých případech ovšem tyto přípravky mohou zhoršit či dokonce znemožnit dýchání kůže, které v důsledku vede ke vzniku infekcí a zánětů pleti. Jako třeba produkty s obsahem silikonu. Ty pleť po aplikaci sice vypnou, není to ovšem dáno tím, že by došlo skutečně ke změnám uvnitř kůže, ale právě aplikací silikonu, který pleť vyhladí. Když se však silikon odmyje, pleť se vrátí k původnímu vzhledu…. Léčba přirozeného stárnutí buněk zkrátka neexistuje. Anebo ano?

Pro skutečné omlazení je třeba zasáhnout přímo buňky kůže

Kůže je největším orgánem našeho těla. Dosahuje rozlohy impozantních dvou metrů čtverečních a váží takřka deset kilo. To, co vidíme zvenčí, jsou ovšem jen její odumřelé svrchní vrstvy. Abychom mohli pleť skutečně omladit a revitalizovat kožní buňky, je třeba účinné látky propracovat jak přes tyto odumřelé svrchní vrstvy, tak přes epidermis, která na ně navazuje.

Do dnešní doby bylo možné dermis zasáhnout výhradně invazivními terapiemi, nyní je však možné i hluboké vrstvy kůže omlazovat pomocí systému SEYO TDA.

TDA neboli „transdermální aplikace“

Za pomoci tohoto jedinečného patentovaného léčebného systému SEYO TDA dermatolog či vyškolená kosmetička dosáhne hluboko do kůže a aplikuje do ní aktivní látky jako je například kyselina hyaluronová a čistý kyslík.

Léčba probíhá zcela bezkontaktně. Odborník vede počítačem řízenou hlavici aplikátoru TDA v předem definované a pečlivě stanovené vzdálenosti nad oblastí kůže, která má být léčena. Aktivní složky jsou míchány se speciálním tekutým prostředkem, který umožňuje jejich průnik do hlubších vrstev pleti.

Díky počítačovému řízení pleť zasáhne rovnoměrný proud mikrojednotek vedený nadzvukovou rychlostí a frekvencí. Výsledkem je vznik rovnoměrných ložisek aktivních složek zhruba shodné velikosti. Tím pádem je dosaženo přesně vypočítaného stupně péče na úrovni buněk kůže.

Jak konkrétně pomůže pleti?

Přístroj SEYO TDA tímto způsobem do pleti dokáže vpravit nejen zmíněnou kyselinu hyaluronovou a čistý kyslík, ale i vitamíny, minerály a extrakty z léčivých rostlin, které jsou pro mladistvý a zdravý vzhled pleti nezbytné.

Okamžitě po aplikaci se zvyšuje elasticita v pleti a redukuje se množství viditelných vrásek. Klinické studie prokázaly po osmi ošetřeních:

  • navýšení elasticity průměrně o 60%,
  • vyhlazení vrásek kolem očí o 47%
  • Vyhlazení vrásek v obličeji až o 32%.

Pravidelná ošetření SEYO TDA navíc působí preventivně proti viditelným známkám stárnutí pleti.

Zdaleka to však není vše, co SEYO TDA umí. Kromě omlazení si poradí i se začervenáním pleti způsobeným rosaceou či neústupným akné (stahuje a čistí póry) a zklidňuje citlivou, podrážděnou pleť. Podporuje regeneraci pleti a hojení ran, napomáhá hydrataci. Případové studie dokládají pozitivní vliv TDA na léčbu dlouho se nehojících diabetických ran. SEYO TDA tedy neslouží jen kráse, ale i zdraví.

Tato neinvazivní regenerační terapie poskytuje pleti maximální péči bez kompromisů!

Proč vám padají vlasy a co s tím na Brandeis Clinic dokážeme udělat?

Kvalitu vlasů podpoří jak speciální přípravky vlasové kosmetiky, tak doplňky stravy nebo lepší strava obecně. A když ani jedno nepomůže, stále existuje možnost zvaná vlasová mezoterapie.

V různých obdobích života můžeme zaznamenat zvýšené vypadávání vlasů. Na vině může být roční období (vlasy tradičně vypadávají nejvíce na jaře a na podzim, což je dáno biologicky), velký vliv na hustotu vlasů mívají hormonální a stresové vlivy, případně užívání některých léků včetně hormonální antikoncepce, antidepresiv a medikamentů na ředění krve.

Vypadávání vlasů ovlivňují samozřejmě také celkové choroby organismu, zejména onemocnění štítné žlázy, syndrom polycystických vaječníků nebo některá autoimunitní onemocnění. Zvýšené padání vlasů pozorujeme i s rostoucím věkem nebo po drastických dietách, které mohou organismu způsobit šok nebo nedostatek některých z důležitých živin. Pro zachování husté kštice je klíčové zejména železo, vitamíny ze skupiny B a dostatečné množství bílkovin ve stravě.

Problém zjistíme z krevního vyšetření

Jak je vidět na širokém spektru možných příčin vypadávání vlasů, zjistit konkrétní důvod problémů s vlasy nebývá jednoduché. Určitě jej nelze stanovit pouze na základě ústní nebo dokonce emailové konzultace s lékařem.

Na klinice Brandeis Clinic využíváme ke stanovení příčiny vypadávání vlasů laboratorní testy. Jedná se o vyšetření štítné žlázy, během něhož určíme stav hormonu TSH, dále zkoumáme hladinu železa v krvi, celkový bilirubin, testosteron, hladinu hormonů SHBG a DHEA. Provádíme také jaterní testy, kdy vyšetříme hladinu jaterních enzymů ALT a GMT, a krevní obraz a diferenciální rozpočet leukocytů. Toto vyšetření probíhá ve spolupráci s internistou na naší klinice.

Po získání všech výsledků z provedených testů může naše dermatoložka stanovit příčinu nadměrného vypadávání vlasů a předepsat léčbu, která bude skutečně fungovat.

Co vám pomůže?

Existuj lokální přípravky pro zlepšení kvality vlasů, například sérum proti vypadávání vlasů Renokin. To při pravidelném používání zastavuje vypadávání vlasů a podporuje jejich opětovný růst. Díky speciální technologii nanokapslí dopraví toto sérum účinné látky až do vlasových váčků. Ty jsou vyživené a zdravé, a mohou tak produkovat nová vlasová vlákna. Viditelné výsledky přináší používání séra Renokin již po třech až čtyřech měsících. Pro zlepšení stavu pokožky hlavy a vlasů doporučujeme kromě séra používat i šampon proti vypadávání vlasů Renokin a Renokin kondicionér pro revitalizaci vlasů. Účinnost vlasové kosmetiky Renokin prokázaly objektivní klinické studie.

Problém vypadávání vlasů napomáhají vyřešit i vhodně zvolené potravinové doplňky. S exkluzivním doplňkem stravy BEAUTIFUL HAIR by Brandeic Clinic snadno doplníte chybějící živiny, které jsou zodpovědné za špatný stav vlasů a jejich vypadávání. Pro viditelné výsledky je třeba jej užívat dlouhodobě (alespoň půl roku), protože důsledky nedostatku některých živin a jeho vlivu na vlasy se projevují dlouhodobě, a obdobně dlouho pak samozřejmě trvá, než se stav věcí změní. Jaké živiny vám BEAUTIFUL HAIR by Brandeis Clinic dodá? Biotin, selen, zinek, měď, vitamíny B2 a B3. Ty zajistí výživu vlasových folikul, omezí vypadávání vlasů a zpomalí jejich šedivění.

Mezoterapie dopraví účinné látky rovnou dovnitř kůže

S vypadáváním vlasů může pomoci i ošetření zvané vlasová injekční mezoterapie. Jeho princip je prostý: ultratenkou jehlou či válečkem s jehličkami se do střední vrstvy pokožky hlavy vpraví účinné látky, které stimulují regeneraci kůže a vyživí vlasové folikuly. Díky injekční aplikaci dochází k většímu prokrvení pokožky na hlavě, což ještě více zlepšuje stav vlasů i kůže. Mezi účinné látky, které jsou prostřednictvím vlasové mezoterapie do kůže transportovány, patří například komplex minerálů, stopových prvků, peptidů nebo růstových faktorů či kmenových buněk.
Také injekčních mezoterapií se na Brandeis Clinic nabízí více typů. V rámci Dermaheal HL aplikujeme do kůže ve vlasové části hlavy speciální roztok s komplexem vitamínů, biomimetickými peptidy, aminokyselinami, minerály a dalšími látkami pro podporu růstu vlasů. Účinky jsou patrné již do jednoho měsíce po ošetření, a patří mezi ně zastavení nadměrného vypadávání vlasů a celkové zlepšení stavu vlasové pokožky. Během tří měsíců od aplikace dochází k viditelnému zlepšení kvality vlasů. Většina klientů po ošetření Dermaheal HL pozoruje i zvýšený růst nových vlasů.

Další metodou je Dermaheal Stem Crum HL, kdy se do vlasové části hlavy dermarolerem aplikuje roztok, tentokrát s růstovými faktory, biotinem a kmenovými buňkami. Ty způsobí revitalizaci vlasových váčků, a tím pádem zastaví padání vlasů a obnoví jejich růst. Speciální složení roztoku podpoří množení vlasových buněk. Vlasy do jednoho měsíce přestanou vypadávat a k obnovení jejich růstu dochází po třech měsících po ošetření.

Při PRP terapii pomocí vlastní plazmy aplikuje lékař za účelem zlepšení stavu vlasů a redukci jejich nadměrného vypadávání injekčně do pokožky hlavy klientovu vlastní krevní plazmu, která je obohacena o krevní destičky. Ty obsahují množství růstových faktorů a proteinů. Díky tomu dochází k regeneraci vlasové pokožky a vlasových kořínků. Ze zdravých vlasových kořínků vyrůstá pevnější vlasové vlákno a je méně náchylné k tomu, aby vypadlo. Prvním hmatatelným výsledkem je omezení vypadávání vlasů, dlouhodobě lze pozorovat zlepšení kvality vlasů a jejich zvýšení růst, a to dokonce i v oblastech lysin.

Výhodou plazmaterapie oproti ostatním metodám je, že je přesně „šitá“ klientovi na míru, protože se účinná látka získává z jeho vlastní krve. Nehrozí tak riziko alergických či imunologických reakcí. Dalším pozitivem je, že ošetření není pro viditelný efekt nutné opakovat tak často, většinou stačí tři sezení.

Nezapomínejte na ruce, vyšší věk prozradí často snáze než obličej

S postupujícím věkem věnuje většina Češek stále více pozornosti péči o kůži obličeje. Ve snaze eliminovat vrásky a vadnoucí pleť upravujeme životosprávu, pečlivě vybíráme kosmetiku či různé estetické zákroky. Ovšem vzhled rukou máme tendenci opomíjet. Přitom výrazné naběhlé žíly a tenká, volná kůže na hřbetech rukou dokáží být velice nemilosrdným ukazatelem, pokud jde o věk. Navíc se tento problém často týká i poměrně mladých žen okolo čtyřicítky. Pokud i vy řešíte tuto nepříjemnost, je na čase s ní něco udělat. Estetická medicína totiž nabízí řadu vhodných procedur, které dokáží skvěle omladit tyto partie. […]

Analgosedace pomůže proti bolesti či strachu dětí před zubařem

S dětskými pacienty na zubařském křesle je to různé. Zatímco část holčiček a kluků spolupracuje s lékaři bez problémů, ošetřit jiné děti je téměř nemožné. Podle zkušeností stomatologů je to obvykle dáno předchozí špatnou zkušeností, případně strachem z neznámého. Jenže co s tím? Tam kde nepomůže trpělivé vysvětlování a postupná psychická příprava dítěte na ošetření, přijde na řadu analgosedace neboli přispání. O podrobnostech mluvili lékaři pražské kliniky Brandeis Clinic, stomatolog Ondřej Klika a anesteziolog Jan Machač, někdejší člen týmu anesteziologů prezidenta Václava Havla. […]

Nepodceňujte svá znaménka

Névy neboli „znaménka „ se vyskytují prakticky u každého člověka. Je jich velké množství druhů. S některými se již narodíme, jiná nám vznikají až v průběhu života. O všech je dobré mít povědomí a čas od času je sledovat. Růst nebo změna barvy může být varováním, že se se znaménkem něco děje a je vhodné ho vždy ukázat kožnímu lékaři. V případech aktivity ve znaménku je lepší ho preventivně vyjmout. Přesto stále hodně lidí věří, že se na znaménko nemá sahat, jinak by se mohlo „zvrtnout“ v rakovinu. […]

Stop pocení v létě? Díky botoxu ano!

Léto s sebou nese kromě příjemných věcí jako je koupání, slunce nebo dovolená také některé nevítané projevy. K nim patří především pocení. Termoregulace, neboli rovnováha mezi příjmem a výdejem tělesné teploty je nezbytnou funkcí organismu. Jedním ze způsobů, jak toho naše tělo dosahuje, je pocení. Zdravý člověk je schopen vypotit 1 litr za hodinu, v teplém prostředí po aklimatizaci stoupá pocení až na 3 litry za hodinu. Každý se potíme individuálně, společné máme ale to, že vnímáme tuto skutečnost jako nepříliš příjemnou. V populaci se vyskytují asi 4 % jedinců, kteří trpí nadměrným pocením, tzv. hyperhidrózou. Ta může být bez příčiny nebo souvisí s některým onemocněním (štítná žláza, obezita, hypoglykemie apod.) Jak může moderní estetická medicína pomoci s nadměrným pocení? Odpovídá Anna Brandejs, spoluzakladatelka kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic v Praze.
[…]

Výživová poradkyně radí, jak bojovat s celulitidou

Markéta Cemper je výživová poradkyně. V obou se pohybuje čtvrtým rokem a za tu dobu pomohla mnoha ženám vyhrát boj s pomerančovou kůží. Nedávno začala spolupracovat s pražskou klinikou estetické medicíny Brandeis Clinic, protože někteří klienti potřebují po úpravě jídelníčku a životního stylu pomoc dalších specialistů i lékařů. Zajímá vás, jak se zbavit nejen celulitidy a udržet si krásnou postavu co nejdéle? Přečtěte si rozhovor.
[…]

Pleť může při náročném cvičení trpět

Chodíte pravidelně cvičit, protože si chcete udržovat krásně tvarovanou postavu, cítit se lépe, předcházet civilizačním chorobám, odbourávat každodenní stres a mít celkově ten dobrý pocit, když se z fitness centra vracíte příjemně unavení? To je v pořádku. Cvičení prospívá také nejrozsáhlejšímu orgánu vašeho těla: pleti. Pomáhá ji prokrvovat, vyživuje buňky a udržuje svalový tonus. Ale všeho moc škodí, říká jedno staré úsloví. Je důležité, abyste poznali, kdy cvičíte nadmíru. Kůže může trpět vysílením, vznikají na ní pak vrásky, strie a nerovnosti. Jak se vyvarovat poškození pleti, a co dělat, když už k němu došlo, se dovíte v textu dále. […]

Hladká kůže bez jizev pomocí laseru Palomar

Každá jizva na těle je jako vzpomínka. Nosíme je už od dětství kvůli nepozorným hrám, máme je ze sportovních úrazů, po pubertálních pupíncích nebo vážných operacích. Ne pokaždé nás však tyhle vzpomínky zapsané na kůži zdobí. Menší jizvy lze nyní jednoduše odstranit a ty rozsáhlejší zjemnit pomocí laserového ošetření. […]

O UNIVERZITĚ KRÁSY

Blog Univerzita krásy je pro všechny, kteří hledají informace z oblasti plastické chirurgie, korektivní a laserové dermatologie, estetické stomatologie i preventivní medicíny. Články jsou psány pro laiky, neposkytují ani nenahrazují odbornou péči lékaře.

Pokud potřebujete individuálně poradit, doporučujeme vám sjednat si konzultaci u některého z lékařů Brandeis Clinic.

Newsletter

Přihlaste se k odběru a nic vám neunikne (lze kdykoli zrušit).