Trápí Vás příliš rovné, nevýrazné rty, nebo velký rozestup mezi nosem a rty? Toužíte po smyslných rtech a hezčím úsměvu? Pomoci Vám může lifting horního rtu – krátký zákrok s trvalými výsledky, který se provádí v lokální anestezii.

Lifting horního rtu (bullhorn lipoplasty) patří v západních zemích k běžným zákrokům a postupně se rozšiřuje i v České republice. Nejdříve ho začali využívat modelky a modelové, ale díky jeho efektu a dostupnosti přibývá zájemců nejrůznějších profesí i věku.

Pro koho se hodí lifting horního rtu

Nepřirozený úsměv způsobuje dlouhá rýha mezi nosem a rty, příliš dlouhý horní ret či ztenčené rty, což může být genetická dispozice, ale i běžný úbytek tukové výplně, který lze zaznamenat už od 25 let věku.

Pokud u sebe pozorujete tyto příznaky a nemíníte se s nimi smířit, zvažte provedení liftingu horního rtu. Zjednodušeně zákrok spočívá v odejmutí kousku kůže pod nosem a vyzdvihnutí rtu. Trvá přibližně 45 minut a doba rekonvalescence je 5–7 dní. Podrobnosti se dozvíte na individuální konzultaci.

Výhody a nevýhody liftingu horního rtu

Lifting horního rtu Vám zajistí opticky plné rty, krásnější a plnější úsměv, zkrátka omlazení. Velkou výhodou tohoto zákroku je trvalé řešení problému s horním rtem. Malý, ale důmyslný zásah zharmonizuje rysy celého Vašeho obličeje, z čehož se můžete těšit už napořád.

Samozřejmě lze zvolit také injekční výplně rtů, které ale musíte přibližně 1× ročně zopakovat. Lifting horního rtu je proto výhodný z časového a v konečném důsledku také z finančního hlediska.

Je však nutné upozornit také na nevýhody liftingu horního rtu, které spočívají v riziku nepovedeného chirurgického zákroku a špatného vzhledu s viditelnou jizvou. Zásadní je proto výběr kvalitního zařízení – kliniky vybavené moderním zařízením a především zkušeným personálem.

Moderní plastická chirurgie je dostupná všem

Plastická chirurgie patří k medicínským oborům s nejrychlejším rozvojem. Na rozdíl od korektivní dermatologie neplní jen estetickou funkci, ale pomáhá i pacientům s vrozenými vývojovými vadami a po úrazech.

Spoustu toho na nás prozradí tvář, proto je tak oblíbený lifting obličeje včetně poměrně nové metody plastické chirurgie s lokální anestezií – liftingu horního rtu. Mladistvý vzhled, pěkná pleť a zářivý úsměv zásadně přispívají k dobrému pocitu, a tím k spokojenějšímu životu.

I Vy se můžete přesvědčit o tom, že díky moderní plastické chirurgii je dnes řada vylepšení dostupná prakticky každému. „Naše 4 plastické chirurgy jsem vybírala dlouho a dala bych za ně ruku do ohně. U Miloše Križka jsem podstoupila lifting i já sama, a s výsledkem jsem velmi spokojena,“ říká Anna Brandejs, majitelka Brandeis Clinic v Praze, pro kterou je estetická medicína srdeční záležitostí. Dodává: „Když vidím, jak se pacienti po operacích usmívají a jsou šťastni, nic mi nemůže dát větší satisfakci.“