`

Neinvazivní versus invazivní liposukce

Možná Vás překvapí, jak velký rozdíl výsledků nabízí ošetření v podobě invazivní, a neinvazivní liposukce. Množství odstraněného tuku hovoří jednoznačně ve prospěch invazivní liposukce.

Pojďme si tedy udělat jasno, co je to invazivní liposukce, a co neinvazivní liposukce.

  • Invazivní – znamená něco, co prostupuje kůží a dostane se pod kůži.
  • Neinvazivní – neporušuje kůži.

Invazivní liposukce

Invazivní liposukce je metoda, při které se do ošetřované oblasti udělají 1 až 4 malé řezy (dlouhé přibližně 3 mm), a přes tyto řezy se pod kůži vsune kanyla, která tuk uložený v určité části těla rozruší právě pomocí kanyly. Invazivní liposukce dělíme dle toho, jakou energii kanyla využívá na rozrušení tuku:

  • ultrazvuková liposukce,
  • laserová liposukce,
  • radiofrekvenční liposukce,
  • mechanicko vibrační liposukce.

Rozrušený tuk se poté odsávačkou odsaje z těla ven.

Při jakékoliv technice invazivní liposukce je narušeno podkoží, jehož součástí jsou takzvaná fibrózní septa. Čím více je fibrózních sept zachováno, tím lépe se pokožka po zákroku stáhne a vyhladí, a výsledný efekt je tudíž lepší.

Srovnáním všech invazivních liposukčních technik právě z pohledu zachování fibrózních sept má jednoznačně nejlepší výsledky SlimLipo (laserem asistovaná lipolýza). Mezi nejšetrnější metodu s nejlepšími výsledky v podobě stáhnutí a vyhlazení pokožky patří přístroj Palomar SlimLipo, kterým je možné odsát 0,5 až 7 litrů tuku při jednom ošetření.

Invazivní liposukci musí provést plastický chirurg na klinice. Při lokální anestezii může jít pacient ihned domů. Když je zákrok proveden v celkové anestezii, musí pacient zůstat jednu noc na klinice. Po dobu 2 až 3 týdnů se nosí na ošetřované oblasti elastické prádlo pro lepší zhojení.

Invazivní liposukce je rozsahem poměrně nenáročná operace s velmi dobrými výsledky, proto je čím dál oblíbenější. V řebříčku plastických operací se drží dlouhodobě na 2. místě, hned za zvětšením prsou silikonovými implantáty.

Neinvazivní liposukce

Existují různé metody, kdy se snažíme odstranit podkožní tuk bez toho, abychom udělali řez do kůže. V podstatě je při těchto metodách název „liposukce“ používán nesprávně. Protože slovo liposukce se skládá ze dvou slov: „lipo“ = tuk a „sukce“ = odvozenina od anglického slova „suction“, tedy „odsát“ tuk. Při neinvazivních metodách se však tuk z těla ven neodsává.

Nejčastější způsoby neinvazivní liposukce jsou 2.

1. ProShockIce

Funguje na principu kombinace ledové lipolýzy a rázové vlny. Klinickými studiemi byla ověřena její účinnost také na fibrózní a edematózní celulitidu. ProShockIce považujeme za nejúčinnější a nejbezpečnější dostupnou metodu pro odstranění celulitidy a tuku.

Zákrok je ambulantní a trvá přibližně 30 až 45 minut. Ošetření je bezbolestné a skládá se z 2 fází. Nejprve provedeme ledovou lipolýzu zmrazením tukových buněk. Díky tomu tukové buňky zaniknou a vlastní tělo tyto buňky zmetabolizuje. Druhým krokem je takzvaná rázová vlna, která mechanicky odstraňuje celulitidu a zlepšuje prokrvení celé ošetřované oblasti.

Redukce tuku je viditelná a objektivně měřitelná již po prvním ošetření, kdy se obvod pasu zmenší přibližně o 1 cm.  Pro optimální výsledek opakujeme sezení vždy po 10 dnech dle potřeby 4 až 6×.

2. LPG mechanostimulace

Přístroj funguje na základě mechanostimulace. Terapeutická hlavice obsahuje dva samostatně řízené motorické válečky, které vyvolávají intenzivní biologické reakce. Stimulují tukové buňky k lepšímu metabolismu, čímž podporují odbourávání tuku a podporují fibroblasty, buňky vazivové tkáně, které následně produkují kolagen a elastin, čímž zpevní povolenou kůži.

Ošetření je velmi příjemné, bez chirurgického zásahu. Přirozeně odbourává lokalizovaný tuk i ten, který je odolný vůči dietě a cvičení. Oživuje krevní a lymfatický systém, vyhlazuje celulitidu, tvaruje postavu a zpevňuje povolenou kůži. Nevýhodou je potřeba asi 10 ošetření, každý týden nejlépe 2 až 3×.

Úbytky tuku neinvazivním způsobem jsou menší než u invazivního způsobu, a měří se v centimetrech. Je těžké garantovat přesný úbytek tuku předem.

V ČR je bohužel mnoho levných kopií či variant těchto strojů, které nefungují vůbec. Prověřte si pracoviště, která mají reklamu na neinvazivní liposukce formou 79% slevy, nebo 1 ošetření za 500 Kč. Tento styl reklamy většinou nasazují salony vlastnící stroje bez jakéhokoliv výsledného efektu.

Jak dosáhnout plných rtů a krásného úsměvu – už napořád

Trápí Vás příliš rovné, nevýrazné rty, nebo velký rozestup mezi nosem a rty? Toužíte po smyslných rtech a hezčím úsměvu? Pomoci Vám může lifting horního rtu – krátký zákrok s trvalými výsledky, který se provádí v lokální anestezii.

Lifting horního rtu (bullhorn lipoplasty) patří v západních zemích k běžným zákrokům a postupně se rozšiřuje i v České republice. Nejdříve ho začali využívat modelky a modelové, ale díky jeho efektu a dostupnosti přibývá zájemců nejrůznějších profesí i věku.

Pro koho se hodí lifting horního rtu

Nepřirozený úsměv způsobuje dlouhá rýha mezi nosem a rty, příliš dlouhý horní ret či ztenčené rty, což může být genetická dispozice, ale i běžný úbytek tukové výplně, který lze zaznamenat už od 25 let věku.

Pokud u sebe pozorujete tyto příznaky a nemíníte se s nimi smířit, zvažte provedení liftingu horního rtu. Zjednodušeně zákrok spočívá v odejmutí kousku kůže pod nosem a vyzdvihnutí rtu. Trvá přibližně 45 minut a doba rekonvalescence je 5–7 dní. Podrobnosti se dozvíte na individuální konzultaci.

Výhody a nevýhody liftingu horního rtu

Lifting horního rtu Vám zajistí opticky plné rty, krásnější a plnější úsměv, zkrátka omlazení. Velkou výhodou tohoto zákroku je trvalé řešení problému s horním rtem. Malý, ale důmyslný zásah zharmonizuje rysy celého Vašeho obličeje, z čehož se můžete těšit už napořád.

Samozřejmě lze zvolit také injekční výplně rtů, které ale musíte přibližně 1× ročně zopakovat. Lifting horního rtu je proto výhodný z časového a v konečném důsledku také z finančního hlediska.

Je však nutné upozornit také na nevýhody liftingu horního rtu, které spočívají v riziku nepovedeného chirurgického zákroku a špatného vzhledu s viditelnou jizvou. Zásadní je proto výběr kvalitního zařízení – kliniky vybavené moderním zařízením a především zkušeným personálem.

Moderní plastická chirurgie je dostupná všem

Plastická chirurgie patří k medicínským oborům s nejrychlejším rozvojem. Na rozdíl od korektivní dermatologie neplní jen estetickou funkci, ale pomáhá i pacientům s vrozenými vývojovými vadami a po úrazech.

Spoustu toho na nás prozradí tvář, proto je tak oblíbený lifting obličeje včetně poměrně nové metody plastické chirurgie s lokální anestezií – liftingu horního rtu. Mladistvý vzhled, pěkná pleť a zářivý úsměv zásadně přispívají k dobrému pocitu, a tím k spokojenějšímu životu.

I Vy se můžete přesvědčit o tom, že díky moderní plastické chirurgii je dnes řada vylepšení dostupná prakticky každému. „Naše 4 plastické chirurgy jsem vybírala dlouho a dala bych za ně ruku do ohně. U Miloše Križka jsem podstoupila lifting i já sama, a s výsledkem jsem velmi spokojena,“ říká Anna Brandejs, majitelka Brandeis Clinic v Praze, pro kterou je estetická medicína srdeční záležitostí. Dodává: „Když vidím, jak se pacienti po operacích usmívají a jsou šťastni, nic mi nemůže dát větší satisfakci.“

Na kvalitní klinice péče nekončí probuzením na sále

Uvažujete o zákroku z oblasti plastické chirurgie? Přečetli jste si hodnocení lékařů na nezávislých webových stránkách, osobní zkušenosti klientů na diskusních fórech a prohlédli si fotky před a po zákroku? To je určitě správný postup, nicméně nezapomínejte na to, o čem mnoho klinik nepíše: o pooperační péči, případně o kvalitě anesteziologa. […]

Plastika víček vyřeší pocit únavy očí a ubere vám až 10 let

Povislá oční víčka trápí muže a ženy po čtyřicítce, výjimkou nejsou ale ani třicátníci. Kožní převisy na horních i dolních víčkách vznikají v důsledku snížené elasticity pokožky. Klienti často nejdříve zamíří k očnímu lékaři, protože se domnívají, že se jim kazí zrak. Kromě zhoršeného vidění uvádějí, že jsou večer unavení, hůře se soustředí na práci na počítači a od okolí slyší, že působí smutně, což jen utvrzuje jejich pocit celkové nepohody.
[…]

Nechirurgický facelift? Vsaďte na nitě!

Pro všechny, kteří by rádi zpomalili známky stárnutí v obličeji, ale obávají se klasického liftingu, je na trhu revoluční novinka: PDO mezonitě. Jedná se o syntetické vlákno tvořené jednou nebo dvěma nitěmi, které se po určitou dobu rozkládá v tkáni. Nitě se používají k vyhlazení jemných a redukci hlubokých vrásek a dosažení liftingu obličeje. Ošetření je vhodné především pro ženy ve věku 30 až 55 let.
[…]

Když celkovou anestezii, tak jedině tu nejšetrnější

Chystáte se na plastickou operaci? Pokud ano, určitě jste si našli profil plastického chirurga, fotky odoperovaných klientů, jejich reference, články. To je zcela v pořádku. Nezapomínejte ale, že váš život má v rukou anesteziolog, lékař, který vás uspává a během operace dbá na vaši bezpečnost a zdraví. Je proto dobré si před operací prověřit, jak zkušeného anesteziologa klinika má, jaké vybavení a látky používá, a kde vás v případě lokální, nebo celkové anestezie nechají dospat. Některá zařízení vás totiž po operaci posadí třeba do čekárny.
Na co se nejčastěji ptají klienti odpovídá MUDr. Jan Machač, anesteziolog luxusní kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.
[…]

Plastický chirurg o operaci očí: Omládnete minimálně
o 10 let!

S narůstajícím věkem naše pokožka ztrácí elasticitu a ochabuje. Vznikají tak neestetické kožní převisy na horních víčkách a váčky na víčkách dolních, což způsobuje onen neblaze známý „smutný“ výraz. Operace očních víček, která vám pomůže tento problém odstranit, se odborně nazývá blefaroplastika a v současnosti platí za jednu z nejčastějších plastických operací u žen i mužů. Tento jednoduchý, ale efektivní zákrok, jež dokáže navrátit našim očím mladistvý vzhled, vám popíše plastický chirurg Brandeis Clinic, MUDr. Juraj Payer.
[…]

Je po liposukci kůže nějak poškozená?

Liposukce vás zbaví tukových zásob na určitých místech těla, například v oblasti břicha, hýždí nebo stehen, čímž dosáhnete požadovaného tvaru a vypnutí kůže. Prostřednictvím webového formuláře se nedávno na kliniku obrátila klientka s dotazem, zda liposukce nezpůsobí nějaké zošklivení těla, třeba tím, že by se v dané oblasti nemohl tuk už dále ukládat, a musel se ukládat jinam. Klientka vycházela z předpokladu, že když se tukové buňky z jedné tělesné partie úplně odstraní, bude se neúměrně zvětšovat jiná část těla, a také ze závěru, že liposukce je trvalá. […]

Proč si zvolit liposukci
v lokální anestezii?

Liposukce vás zbaví tukových zásob na určitých místech těla, například v oblasti břicha, hýždí nebo stehen, čímž dosáhnete požadovaného tvaru a vypnutí kůže. Existuje několik druhů liposukcí. Společné mají ale to, že se ošetřovaná oblast nejprve injekčně napustí tumescentním roztokem, aby se do ní následně zavedla kanyla, která tuk rozdrtí, nebo rozpustí. Pak se tuk odsává z těla. […]

I maminky po porodu mohou mít plochá bříška

Plastické operace pomáhají ženám vypadat a cítit se zase jako ženy. Když je žena těhotná, od svého okolí slýchá, jak kvete, a jak jí to sluší. Nějaké to kilo navíc se bere jako zdravá samozřejmost, která s tímto obdobím života souvisí. Po porodu mají novopečené maminky většinou spoustu práce s novým členem rodiny, a tak jde péče o sebe sama poněkud stranou. Jak dítě roste a stává se o něco méně závislým na svých rodičích, má i žena více času. Často si pak uvědomí, že chce mít ze svého těla zase ten pocit, na který byla zvyklá. Těhotenství i kojení způsobí proměnu postavy. Tu lze díky úpravě jídelníčku a cvičení do určité míry změnit. Někdy je ale potřeba zásah plastického chirurga, například když je třeba upravit rozestup břišních svalů a povislou kůži na břiše. Povislé břicho, které stojí za tím, že ženy vyřadí ze svého šatníku přiléhavé oděvy a dvoudílné plavky, pomůže vyřešit plastika břicha, takzvaná abdominoplastika. […]

O UNIVERZITĚ KRÁSY

Blog Univerzita krásy je pro všechny, kteří hledají informace z oblasti plastické chirurgie, korektivní a laserové dermatologie, estetické stomatologie i preventivní medicíny. Články jsou psány pro laiky, neposkytují ani nenahrazují odbornou péči lékaře.

Pokud potřebujete individuálně poradit, doporučujeme vám sjednat si konzultaci u některého z lékařů Brandeis Clinic.

Newsletter

Přihlaste se k odběru a nic vám neunikne (lze kdykoli zrušit).